Vitamin Extreme olarak her zaman en büyük önceliğimiz, siz misafirlerimiz ve çalışanlarımız için sağlıklı ve güvenli bir ortam sağlamak olmuştur. Yerel ve ulusal gerekliliklere uygun olarak bu önlemler otellerimize varıştan ortak kullanım bölgelerine, yiyecek ve içecek alanlarından oda hizmetlerine kadar tüm birimleri ilgilendiren bir dizi uygulamadır. Sağlık Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı yönlendirmeleri doğrultusunda gerekli önlemler alınmıştır. COVID-19 önlemleri kapsamında, tüm misafirlerimizin otel içerisinde maske takmaları zorunludur ve COVID-19 genelgeleri sebebi ile otelde sunulan hizmetlerde kısıtlamalar olabilir.

1. Otele Varış ve Konuklarınızı Karşılama

Otellerimize giriş/çıkış günlerinde yoğunluğu azaltmak için misafirlerimiz otele gelmeden gerekli duyulan bilgiler temin edilerek işlemlerinin en kısa sürede yapılması ve odalara yerleşmeleri sağlanacaktır.

Misafirlerimizin otele girişinde, personelimiz tarafından temassız ateş ölçer ile vücut sıcaklığı ölçümü yapılacaktır. Maskesi olmayan katılımcılarımız için organizasyon tarafından maske temin edilecektir. Vücut sıcaklığının yanı sıra hastalık belirtileri (öksürük, ateş ve benzeri) gözlemlenen kişiler tespit edilerek en yakın sağlık kuruluşuna yönlendirilmeleri sağlanacaktır.

Odaların hazır olmadığı durumlarda, katılımcılarımızın odaları hazır olana kadar geçen sürede eşyaları otel emanet kısmında tutularak, kişilerin tercihlerine göre otelin restoran ya da sosyal alanlardan yararlanmaları sağlanacaktır. Odalar eski misafirlerimizin çıkışından belli süre sonrasında yeni misafirlerimizin kullanımına sunulacaktır.

Misafirlerimize otele giriş sırasında Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın talep etmiş olduğu soruları içeren bir form doldurtulur; otelde alınan önlemler ve uygulamalarla ilgili yazılı bilgi verilir.

2. Odalarımızla İlgili Uygulamalarımız

Odalar, konaklama endüstrisinde kullanılan temizlik ve dezenfeksiyon ürünleri ile özel olarak dezenfekte dilmektedir. Tüm yazılı materyaller ve dokümanlar da odalardan kaldırılmıştır.

Tüm havlu, çarşaf, nevresim ve benzeri tüm malzemelerin doğru dozlarda optimum deterjanlar kullanılarak iyice temizlenir ve dezenfekte edilir.

Odaların temizliği, temizlik personeli tarafından her gün yapılacaktır. Yeni bir uygulama olarak konuklar tarafından talep edilmedikçe otel çalışanlarının odaya girmedikleri “Odama Girmeyiniz” opsiyonu sunulmaktadır. Oda servisi teslimatları, bagaj yardımı ve diğer hizmetler oda kapısının önünde yapılmaktadır.

Düzenli olarak bakımları yapılan klimaların filtreleri hidrojen peroksit ile dezenfekte edilir.

Oda temizliğinde çalışan personel her odanın temizliği sırasında yeni eldiven, maske ve temizlik bezi kullanacak bir sonraki oda temizliğine geçmeden önce kişisel hijyen ekipmanlarını değiştirir.

Odadaki misafirlerin kullanacağı malzeme ve ekipmanlar her kullanımdan önce genel temizliğin dışında ayrıca dezenfekte edilir.

Oda servisi arabaları her teslimattan sonra dezenfekte edilmektedir.

3. Çalışanlarımızla İlgili Uygulamalarımız

Personellerin işe alım ve çalışma sürecinde sağlık kontrollerine özen gösterilmektedir.

Tüm çalışanlarımızın sağlık kontrolleri resmi kurallar çerçevesinde düzenli olarak yapılmaktadır.

Sağlık Bakanlığı ve ilgili resmi otoritelerin kararlarına göre tüm çalışanlarımız maske ve ilgili koruyucu ekipmanları kullanmaktadır.

Personel ortak kullanım alanlarında yeterli dezenfeksiyon ünitesi bulunur ve bu alanlar sosyal mesafe kurallarına göre yeniden düzenlenmiştir.

COVID-19 kapsamında sağlık tedbirleri bütün personellerimiz tarafından yerine getirilecek olup personele maske kullanımı zorunlu olacaktır.

Misafirlerimize uygulandığı gibi personellerimizin de işe geliş ve gidişlerde vücut ısıları ölçülecektir. Çalışanların işe giriş ve çıkışlarında, kişisel koruyucu ekipman kullanmalarına, fiziksel temasın azaltılmasına ve sosyal mesafenin korunmasına yönelik önlemler alınmaktadır.

4. Restoranlar, Barlar ve Tüm Genel Alanlarla İlgili Uygulamalarımız

Restoranlardaki tüm mobilyalar, oturma grupları sosyal mesafe kurallarını yansıtacak şekilde yeniden düzenlenmiştir. Konuklar ve çalışanlar arasındaki en az 1,5 metrelik sosyal mesafe sağlanmaktadır.

Tüm genel alanlara ve toplantı salonları girişlerine yeterli sayıda dezenfektan aparatları yerleştirilmiştir.

Mevcut hijyen önlemleri ve hijyen bazlı restoran kontrol listeleri daha da geliştirilmiştir. Düzenli aralıklarla masa, sandalye ve tüm kurulumlar dezenfekte edilmektedir. Misafirlerin kullanımdan sonra da ayrıca tüm kurulum dezenfekte edilir ve masa örtüleri değiştirilir.

Çatal bıçak takımı kullanımdan önce dezenfekte edilir ve konukların kullanımı için el teması olmadan masaya getirilir.

Yoğunluğun azaltılması için gerekli olan durumlarda servis saatleri misafirlere göre zaman dilimlerine ayrılır.

Tuz, karabiber, kürdan, şeker çeşitleri ve soslar tek kullanımlık olacak şekilde düzenlenmiştir.

Çatallar, bıçaklar ve kaşıklar gerekli ısıda deterjanlarla yıkandıktan sonra misafire özel paketlenmiştir.

Açık büfe servisi gerekli hijyen ve sosyal mesafe kuralları dikkate alınarak ve yemekler otel personeli tarafından servis edilecek şekilde yeniden düzenlenmiştir.

Tüm personel konuklarla iletişim kurarken en az 1,5 metre sosyal mesafeye dikkat etmektedir.

Otel genelinde temiz hava dolaşımı sağlanmaktadır. Geri dönüştürülmüş hava kullanılmamaktadır.

Personel yemekhanesi, giriş kısmı, personel dinlenme alanları vb. tüm bölgelerde el dezenfektanları bulunmaktadır.

Her ekip üyesine süreçle ilgili yoğun eğitim düzenlenmiş olup, sürekli güncelleme paylaşılmaktadır.

Otelin giriş, resepsiyon, restoran, tüm genel alanlar ve toplantı salonlarındaki oturma düzeni sosyal mesafeye göre yeniden düzenlenmiştir.

Toplantı salonlarındaki teknik ekipmanlar (Mikrofon, telsiz, telefon, monitör vs.) yeni kullanım öncesi dezenfekte edilir.

Asansörlerimizin kapasite kullanımları aynı anda maksimum kişi binebilecek şekilde sınırlandırılarak belirtilmiş ve gerekli işaretlemeler yapılmıştır.

Otellerimizde kapalı alanlarda yer alan oyun ve aktivite alanları geçici bir süre hizmet dışıdır.

Sorularınız ve önerileriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.